ГОЛОВНА  *   НАМ ПИШУТЬ  *   ГАЛЕРЕЯ  *  ГУМОР  *  КОНТАКТИ


ІСТОРІЯ НАШОГО КРАЮ

ЧИГИРИНЩИНА

ОЛЕКСАНДРІВЩИНА

ЦВІТНА ТА ОКРУГА

ІСТОРІЯ ЦВІТНИ

ВЕРСІЇ ЗАСНУВАННЯ ЦВІТНА ДО 1917 Р.

З 1917 ДО КІНЦЯ ВІЙНИ

ГОЛОДОМОР

ВІД ВІЙНИ ДО 1991 Р.

РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

СЬОГОДЕННЯ

РЕМЕСЛА

ГОНЧАРСТВО

ТКАЦТВО

ЧУМАЦТВО

ТВОРЧІСТЬ

НАУКОВА

МИСТЕЦЬКА

ЛІТЕРАТУРНА

ЦВІТНЯНСЬКІ

А-Г, Д-К, Л-Н, П-С, Т-Ч

ПОРТРЕТНА ГАЛЕРЕЯ

ДО  ЦВІТНИ  НЕ  МОЖЕ  БУТИ  БАЙДУЖИХ

ПОСИЛАННЯ,

КОРИСНІ ТА ЦІКАВІ

Цвітна в Вікіпедії

Погода в Цвітні

Мапа села

Історія формування Кіровоградської області

Олександрівський районний музей

Корисна і цікава література і тексти

ЦВІТНА в Фейсбуці

Цвітна в Однокласники

***

Ваші об'яви та реклама

 

 

 


ЦВІТНЯНСЬКІ


А * Б * В * Г * Д * Е * Є * Ж * З * И * І * Ї * Й * К * Л * М * Н * О * П * Р * С * Т * У * Ф * Х * Ц * Ч * Ш * Щ * Ю * Я


 

Д

Дорошко Микола Савович, народився в Цвітні в 1962 році. Закінчив 1984 історичний факультет Київського університету, в 1991 році - аспірантуру кафедри політичної історії для гуманітарних факультетів Київського університету. Працював науковим співробітником Інституту історії України НАН України. Фахівець у галузі історії України 1920-30-х, країнознавства держав пострадянського простору, історії зовнішньої політики України. Автор понад 150 наук. і навчально-методичних праць. Доктор історичних наук, професор. (Енциклопеднія Київського національного університету)

Дядюра Лідія, директор і співзасновник підприємства ТОВ "ЦВІТНА-АГРО"

 


 

Ж

Жук Дмитро Іванович, 1934 р.н. Народився і проживав у Цвітні, працював у колгоспі теслярем.

Жук Галина, дочка Дмитра Івановича


 

З

Заволока Остап Тихонович, 1917 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Постачав партизанам продукти. 2 грудня 1943 року мобілізований до діючої армії. Рядовий, коваль військово - будівельного загону. Нагороджений медаллю "За перемогу над Німеччиною". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

 


 

І

Іванча Федір, священик церкви в Цвітні, в серпні 1921 року з ініциативи Пилипа Хмари публічно освятив зброю бійців загону П.Хмари, відслужив молебень і благословив бійців на звільнення України від більшовиків. "Отець Федір Іванча репресований в 1937 році". (Роман Коваль, письменник)

 


 

К

Кабак Аврам, відомий гончар, майстер народної керамічної скульптури.

Кабак Антон Михайлович, 1915 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з серпня 1941по травень 1945 року. Сержант, авіаційний механік. Нагороджений орденом Червона зірка, медалями "За бойові заслуги", "За перемогу над Німеччиною". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать"). Був головою колгоспу. Окрім іншого, згадують, що за його головування при в'їзді, на Хмарівці, був запущений вітряний млин, який працював до 70-х років.

Кабак Марія Логвинівна, р.н. невідомий. Померла від голоду в часи Голодомору.

Кабак Юмен Романович, 1913 р.н. Помер від голоду в часи Голодомору..

Кабак Яків Михайлович, р.н. невідомий. Помер від голоду в часи Голодомору.

Книш Іван Прокопович, 1918 р.н. Народився в с.Цвітне, проживав у с.Любомирка. Учасник Німецько-радянської війни з червня 1941 по травень 1942 року. Рядовий, стрілець прикордонного загону. З травня 1942 по травень 1945 року перебував у полоні. Нагороджений медаллю "За перемогу над Німеччиною". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Коваленко Конон Харитонович, 1917 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з червня 1941 по серпень 1941 року та з липня 1944 по жовтень 1944 року. Рядовий, стрілець, телефоніст. (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Козиренко Петро Трохимович, 1916 р.н. Народився в с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з листопада 1943 по травень 1945 року. Рядовий, стрілець. 6 лютого 1943 року контужений. Нагороджений медалями "За перемогу над Німеччиною", "За перемогу над Японією". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Койда Агей Маркович, народився 1889 року в гончарській родині. У молоді роки, як колись батько, працював гончарем у наймах. У 1916 році був мобілізований до царської армії. Після революції став червоним козаком, служив у кавалерійському полку. З 1933 року працював у гончарній артілі, організованій у Цвітній. З вересня 1937 р. по липень 1939 р. навчався у Опішнянській школі майстрів художньої кераміки, після закінчення якої продовжив роботу в артілі технічним керівником до початку війни. Після повернення з фронту продовжив роботу в артілі. (Зі спогадів та джерел)

Койда Марко, цвітнянський майстер-гончар

Комар Ілля Павлович, 1926 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з грудня 1943 по травень 1945 року. Нагороджений медалями "За перемогу над Німеччиною" (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Комар Дмитро, гончар, з дінастії гончарів сім'ї Комар, в якій були також Купріян, Оксана, Олександра.

Комар Купріян, гончар, з дінастії гончарів сім'ї Комар, в якій були також Дмитро, Оксана, Олександра.

Комар Оксана, художниця розпису кераміки, з дінастії гончарів сім'ї Комар, в якій були також Дмитро, Купріян, Олександра.

Комар Олександра, художниця розпису кераміки, з дінастії гончарів сім'ї Комар, в якій були також Дмитро, Купріян, Оксана.

Король Іван Парамонович, уродженець с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни. До армії 18-річного юнака призвали 28 грудня 1943 року. Рядовий бойового піхотного підрозділу ІІІ-го Українського фронту. Кавалер орденів "Слава" ІІ і ІІІ ступенів, нагороджений також медаллю "За відвагу". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать") (Зі спогадів та джерел)

Король Петро Кирилович, 1923 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з грудня 1943 по травень 1945 року. Старший сержант, замісник командира відділення. Нагороджений медаллю "За перемогу над Німеччиною".  (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать") 

Коцур Йосип Дмитрович, 1917 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з липня 1943 по січень 1945 року. Гвардії старший сержант, командир 45 мм гармати. 23 січня 1945 року поранений. Нагороджений орденом "Слава" ІІІ ст., медаллю "За відвагу". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Коцур Юхим Іванович, 1915 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з травня 1944 по травень 1945 року. Сержант, замісник командира відділення, стрілець - автоматник. Двічі поранений - у квітні 1945 та в травні 1945 року. Нагороджений орденом "Червона зірка", медалями "За відвагу", "За перемогу над Німеччиною"  (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Кролик Борис Степанович, 1924 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни. Лейтенант, командир стрілецького взводу.  (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Кролик Георгій Афанасійович, 1919 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з червня 1944 по травень 1945 року. Рядовий, санінструктор, стрілець. У вересні 1944 року важко поранений. Нагороджений медалями "За відвагу", "За взяття Відня", "За перемогу над Німеччиною". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Крук Яким, брат Ірини Голодницької, жив на Олійниківці, в часи німецької окупації був, за одними переказами, десятником у колгоспі, за іншими, - служив у поліції, Врятував з Олександрівського єврейського гетто двоюрідних сестер свого зятя, чоловіка сестри, Олену та Ганну Голошеєвих. За одними переказами, його вбили партизани, в його хаті, за іншими - розстріляли німці. 

Кучеревський Василь, Учасник Німецько-радянської війни. Повернувся з війни разом з Федором Гордовим. Жив біля гончарної артілі.

Кучеревський Іван Прокопович, 1926 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з грудня 1943 по травень 1945 року. Рядовий, стрілець. У січні 1944 року поранений. Нагороджений медалями "За відвагу", "За бойові заслуги". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Кучеренко Валентина Гаврилівна, 1919 р.н. Народилася і проживала в с.Цвітне. Учасниця Німецько-радянської війни з червня 1941 по грудень 1944 року. Рядова, медична сестра евакогоспіталю №1458. Нагороджена медаллю "За відвагу". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Кучеренко Василь Маркович. Відомий цвітнянський гончар. Активний період творчості майстра припадає на другу чверть та середину ХХ століття. Роботи Василя Кучеренка, як і роботи його батька, Марка Кучеренка, користувалися великою популярністю серед односельчан через близьку до фольклорних і пісенних мотивів тематику, та відтворення жанрових сцен з повсякденного життя. (Зі спогадів та джерел)

Кучеренко Корній Іванович, 1918 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з червня 1941 по листопад 1941 року та з грудня 1943 по травень 1945 року. Рядовий, шофер. Нагороджений медалями "За відвагу", "За взяття Будапешта", "За взяття Відня", "За перемогу над Німеччиною", "За перемогу над Японією". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Кучеренко Марко. Відомий цвітнянський гончар.

Кучеренко Петро Семенович, 1923 р.н. Народився в с.Цвітне, проживав у с.Стримівка. Учасник Німецько-радянської війни з липня 1941 по травень 1945 року. Старший сержант, замісник командира відділення. У березні 1943 року поранений. Нагороджений орденом "Слава" ІІІ ст., медалями "За оборону Кавказу", "За взяття Будапешта", "За взяття Відня", "За перемогу над Німеччиною". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

Кучеренко Савелій Іванович, 1918 р.н. Народився і проживав у с.Цвітне. Учасник Німецько-радянської війни з лютого 1944 по травень 1945 року. Рядовий, сапер. 20 лютого 1944 року поранений, 9 квітня 1945 року контужений. Нагороджений медалями "За відвагу", "За взяття Відня", "За перемогу над Німеччиною". (З книги "Переможці", серія "Архівні документи свідчать")

 

 

 


ГОЛОВНА  *   НАМ ПИШУТЬ  *   ГАЛЕРЕЯ  *  ГУМОР  *  КОНТАКТИ